Soğanlı Mahallesi Mustafa Kemal Paşa Caddesi 75/C Bahçelievler/İstanbul

Stoma Danışmanlık.

Stoma Egitimi ve Danismanlik
Stoma kelimesi Yunanca’dan gelen bir kelimedir. Anlam olarak "agiz" olarak Türkçe’ye çevrilmesi mümkündür. Tibbi olarak ise bos bir organin vücut yüzeyine agizlastirilmasina bu ad verilmekte. Ayni zamanda ostomi olarak da bilinmekte. Tibbi olarak da genellikle bagirsaklar ile stoma olusturulmakta. Ostomilerin (stoma) iki farkli türü bulunmakta, bunlarin ilki ileostomi. Ileostomi, ince bagirsagin karin ön duvarina agizlastirilmasi. Kolostomi ise ayni islemin kalin bagirsak ile yapilmasi. Soluk borusu gibi organlara da yapilan bu islemden sonra ise stoma egitimi ve danismanlik sizler için oldukça önemli. Stoma egitimi ve danismanlik hizmetimiz sayesinde evde saglik hizmeti adina en dogru hizmeti alin… Bahçelievler saglik kabini evde serum hizmeti gibi hizmetlerden geri kalmayin!
Stoma Egitimi ve Danismanlik - Bahçelievler Saglik Kabini
Stomalar, artik gidalarin disari atilmasini saglamak için siklikla kullanilir. Kullanimina alismasi zor olan bu islemler için ise stoma egitimi ve danismanlik gerekmekte. Kisa bir sekilde stoma bakimindan bahsedelim. öncelikle stoma kullaniminda torba ve adaptör bulunmasi gerekir. Stoma torbalarinin bir süre kullanimlari sonrasinda degismeleri gerekmekte. Stoma çevresi temizligi yaptiktan sonra ise stoma çapina uygun adaptör kesilmesi gerek. Sizintiyi engellemek adina pasta sürüldükten sonra ise yeni torba takilir. Bu sayede stoma yeniden kullanima hazir hale gelmektedir.
Alismasi zorlu olan stoma kullaniminda normal olmayan durumlar da bulunmakta. Bunlar, uzun süreli bosaltim bozukluklari, stomadan gelen fazla miktarda kan. Stomanin karin içine kaçmasi veya renginin koyulasmasi. Stoma çevresindeki deride hasar olmasi. Bu gibi durumlarda karsilasmaniz halinde hemen tedavi görmeniz gerekmekte. Stoma danismanlik hizmetlerimiz sayesinde de stoma kullanimi hakkinda bilinçli olmaniz mümkün. Stoma bakiminiz için de sundugumuz evde serum hizmeti gibi evde saglik hizmeti türleri sayesinde bu zorlu süreci en kolay sekilde geçirin…
Evde Saglik Hizmeti - Evde Serum Hizmeti
Sizlere sundugumuz her türlü tibbi destek ile hayatinizi daha kolaylastirmayi hedeflemekteyiz. Profesyonellerimiz ile özenle sundugumuz hizmetlerimizin önceligi her daim sizlersiniz. Zorlu bir süreç olan stoma kullaniminda ihtiyaciniz olacak olan her türlü egitim ve danismanlik hizmetine bizler ile ulasin. Stoma kullanma egitimini kolayca alin ve danismanlik ihtiyaçlarinizi karsilayin. Bahçelievler saglik kabini evde saglik hizmeti ile sagliginizi sizler kadar önemsiyor ve sizlere deger veriyoruz… Hemen bizlerle iletisime geçin!